من-استایل شلوار

آقایان و مردان جوان عموما تنوع بالایی در کت و پیراهن های خود دارند اما این تنوع در شلوار محدود است اما برای همه اقایان لازم است بدانند است که این قدرت شلوار است که هارمونی استایل شما را ترکیب میکند و اگر در انتخاب آن اشتباه کنید کل استایل خود را تحت تاثیر قرار خواهید داد. همه لباس های زیبا، پیراهن ها، تی شرت ها و کت هایی که شما برای داشتن استایل زیبا و جذاب و مردانه میپوشید با شلوار جلوه پیدا میکند . اما آنچه که باید به این لباس مهم پرداخته نشده است . شلوار برای اینکه بتواند به نحو احسن تکمیل کند باید به خوبی دوخته شده باشد که این مهم با رعایت چند نکته ممکن میشود . در ادامه با من استایل به نکاتی خواهیم پرداخت که به هنگام خرید شلوار یا دوخت شلوار باید آن ها را بررسی کنیم.

سایز شلوار 

شلوار راسته و کمر معمولی بهترین نوع شلوار مردانه هستند که همواره مورد توجه آقایان بوده و هیچ گاه جایگاه خود را در میان مردانه از دست نداده اند . شلوار مردانه باید کاملا متناسب با فرم بدن باشد . به این معنی که یک شلوار هرچقدر گران قیمت و با کیفیت اگر برای شما کوچک یا بزرگ باشد کارآمد نخواهد بود  و شما بار دیگر آن را نخواهید پوشید . پس لازم است قبل از خرید شلوار مردانه باید تمامی درزهای آن را بررسی کنید که قابلیت شکافت و تغییر سایز داشته باشد. چرا که در آن صورت ممکن است درزهای شلوارتان هنگام حرکت و راه رفتن باز شود و در غیر این صورت سعی کنید یک سایز بزرگتر را انتخاب کنید .

شلوارهای دست دوزی که به خیاط خود سفارش میدهید در مقایسه با شلوارهای آماده قابل اطمینان تر هستند زیرا با دقت کافی آماده و دوخته میشوند . همچنین شما میتوانید نظر شخصی خود را در تنگی و گشادی کمر ، تعداد جیب ها و تعداد پل کمربند اعمال کنید . در دوخت شلوارهای دست دوز به علت نظارت کامل شما دیگر نگرانی بابت پارچه و دوخت آن ندارید.

قد شلوار

اگر قد کوتاه هستید یا اندام چاقی دارید ، هنگام خرید شلوار باید حتما آن را به همراه کفش پرو کنید یا باید لباسی که بیشتر اوقات به تن دارید بهتر است پوشیده باشید تا بدانید اندازه آن مناسب با شما و دیگر لباس هایتان هست یا خیر .

همچنین شلوار باید یک شکست روی کفش داشته باشد.

پارچه شلوار

اگر از آن دسته از آقایانی باشید که لباس و استایل ظاهرتان برای شما اهمیت بسیاری داشته باشد و با خیاطان ماهر  سروکار داشته باشید باید شناخت دقیقی از انواع پارچه ها داشته باشید و این را بدانید که ممکن است بعضی از پارچه ها در طول زمان و اثر شستشو ظاهر و بافت خود را از دست بدهند . پس لازم است که متناسب با فصل و زمان استفاده از شلوار از پارچه متناسب استفاده کنید . پارچه های تابستانه برای شلوار مردانه عموما از پارچه های لینن ، فلانل ، جین و کتان که یک پارچه کلاسیک تابستانه است دوخته میشوند . پارچه کتان با توجه به سبکی ، نازکی و ایستایی مناسب خود از پارچه های محبوب دوخت شلوار مردانه برای فصل بهار و تابستان است . البته در انتخاب پارچه باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید .

محبوب ترین پارچه ها در تولید و دوخت شلوار مردانه، به ترتیب پارچه پشمی، پارچه نخی، پارچه کتان، پارچه لی و پارچه پلاستیکی می باشد. 

شما باید با توجه به استایل کلی خود متناسب ترین نوع شلوار را انتخاب کنید. به عنوان مثال شلوار تولید شده با پارچه جین را نمیتوانید در استایل رسمی یا کلاسیک به کار ببرید. همچنین با توجه به موقعیت هم این نکته قابل توجه است. یعنی باید در یک پیاده روی عصرگاهی دوستانه یک شلوار کتا راحت بپوشید نه شلوار ست کت و شلوارتان را.

رنگ شلوار

اما جذاب ترین و مهم ترین بحث در انتخاب شلوار انتخاب رنگ آن است . رنگ شلوار همواره باید تابع هارمونی پوشاک بالاتنه باشد و عموما رنگ شلوار را با توجه به رنگ کت و پیراهن و جلیقه انتخاب میکنند . با استفاده از wheelcolor میتوانید رنگ مناسب شلوار را با توجه به رنگ پیراهن خود انتخاب کنید .

یراق های شلوار

زیپ و دکمه شلوار جز یراق شلوار محسوب میشود از این رو میتوانید سلیقه شخصی خود را در آن اعمال کنید . انتخاب نوع شلوار بستگی به سلیقه شما دارد . شلوارهای دکمه دار مطمئن تر از شلوارهای زیپ دار هستند اما شلوار های زیپ دار دوام بالاتر و ایستای بهتری در قسمت جلوی شلوار دارند .

 

جالب است بخوانید  بررسی استایل فرمال مردانه

صنعت دام، طیور، آب‍‌زیان و کشاورزی؛ دومین صنعت قدرتمند در ایران

مقاله قبلی

رمز و رازهایی درباره ست کردن شلوار مردانه که کسی به شما نخواهد گفت!

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در شلوار مردانه