آیا تا بحال از آکسسوری پوشت استفاده کرده اید؟ آیا میدانید که این اکسسوری چگونه در استایل های مختلف مردانه کاربرد دارد؟ لطفا با ما همراه باشید تا به بررسی این اکسسوری مردانه تاثیرگذار بپردازیم

پوشت اکسسوری کوچک و ظریفی است که در سمت چپ و در جیب بالای کُت آقایان کاربرد دارد و مثل کراوات از جزئیات کلاسیک و همیشگی پوشاک آقایان است که موجب تنوع و چرخش نگاه در استایل مردانه رسمی می شود. این تمام آن چیزی است که یک مرد میخواهد. ابهت و جذابیت

با این حال بسیاری از آقایان به این اکسسوری پراهمیت، اهمیتی نمیدهند. پوشت می تواند در کمتر از چند ثانیه در استایل شما جادو کند. اکسسوری‌ها تنها یک قطعه اضافه روی لباس‌های شما نیستند بلکه می‌توانند به شکل حیرت انگیزی سبک پوشش مردانه را تغییر دهند. از این رو لازم است که برای رسیدن به یک استایل جذاب باید از اکسسوری های شگفت انگیز استفاده کنید.

در میان تمام مردانی که از اکسسوری های مردانه استفاده می کنند آقایانی که از پوشت استفاده می کنند جسورتر و با اعتماد به نفس هستند.

به بیان بهتر پوشت یک اکسسوری تجملاتی میان آقایان است. پوشت مردانه مانند یک قهرمان جسور در کمتر از ده ثانیه به شما کمک می کند تا یک استایل فوق العاده جذاب داشته باشید. همیشه این اکسسوری ها هستند که تکمیل کننده یک استایل مردانه هستند.

پوشت؛ حیرت انگیز

دستمال جیبی اکسسوری مردانه‌ای است هیچ محدودیتی برای استفاده از آن در موقعیت‌های مختلف وجود ندارد و اگر بتوانید به خوبی این دستمال جیبی را تا و در جیب قرار دهید، خواهید دانست که چقدر استایلتان جذاب و متفاوت است.

پوشت، یک اکسسوری از دل تاریخ

محققان تاریخ مد و پوشاک بر این باورند که پوشت از مصر باستان  ریشه برآورده است. محققان مدعی هستند که مصریان باستان پارچه های کتان را با پودری رنگ می کردند و برای تزئینات از آن استفاده می کردند و به عنوان نشانه ای از تمول و تجمل شناخته میشد. اما این مربوط به مصر باستان است  چرا که امروزه کاربرد این دستمال‌ها کاملا تغییر کرده و به طور به عنوان دستمال جیب کت مردانه از آن استفاده می شود.

پس از مصر سری میزنیم به کشور گلادیاتورها، امپراتور رومی از تکه ای پارچه برای شروع جنگ میان گلادیاتور استفاده می کرد آنگاه که دستمالش را می انداخت جنگ میان گلادیاتورها آغاز میشد. کمی آن طرف تر اشرافیان یونان باستان  طبق سنت هایشان دستمالی چهارگوش، معطر و بنفش رنگ را به همراه داشتند تا بوی خوشی داشته باشند و ثروت خود را به رخ بکشند.

اما برخی دیگر معتقدند که استفاده از پوشت به عنوان یک اکسسوری از زمانی آغاز شد که اعضای کلیسای کاتولیک دستمالی سفید را به عنوان تعلق خاطر به خدا و کلیسا بر بازوی چپ خود می بستند. بنابراین از پارچه های خاص مانند سیلک و ابریشم دستمال جیب ساختند و طرح هایی زیبا بر روی آن دست دوزی می کردند.

اما طبق دقیق ترین اطلاعات پوشت از سال ۱۴۰۰ میلادی به عنوان یک اکسسوری استفاده شده است. بدین ترتیب که در آن زمان استفاده از پوشت با گلدوزی های ظریف مخصوص قشر اشراف و ثروتمندان اروپای شرقی بود که نشان دهنده ثروت و مقام بود. اما با شروع قرن ۱۹ بود که آقایان سعی کردند که شیک تر و فاخر تر از قبل لباس بپوشند، شاید به همین دلیل بود که تمایل نداشتنند که دستمال ابریشمی گران قیمتشان در کنار سکه و اشیاء درون جیب آسیب ببیند پس دستمال جیبی خود را درون جیب روی کت گذاشتند.

اما در قرن بیستم محبوبیت دستمال جیبی به خاطر رواج روش هایی  برای تا کردن پوشت به اوج خود رسید و اینگونه بود که پوشت رسما به عنوان اکسسوری معرفی شد.

پوشت را با این ویژگی ها بشناسید

پوشت استاندارد در ابعادی میان ۲۵ تا ۴۵ سانتی متر در پارچه های سیلک یا ابریشم ، کتان و نخی دوخته می شود. جنس پوشت با ابعاد آن ارتباط مستقیم دارد، هرچه جنس لطیف و نازک تری داشته باشد این اندازه بزرگتر می شود. به این نکته مهم توجه داشته باشید که پوشت را به صورتی در جیبتان قرار دهید که برند و مارک آن قابل دیدن نباشد.

اصول نگهداری از پوشت

مهم ترین مساله در نحوه نگهداری از پوشت جنس آن است. اگر دستمال جیبی شما از نوع نخ و کتان است میتوان گفت شستشوی آن اصلا کار سختی نیست و شما به راحتی می توانید آن را در خانه البته با دست بشویید سپس خشک و اتو کنید.  اما اگر پوشت شما از جنس ترمه، ابریشم یا ساتن باشد شستن و تمیز کردن آن را ترجیحا به خشکشویی بسپارید. چرا که ظرافت و سلامت پارچه این دسته از دستمال های جیبی ممکن است با مواد شیمیایی حین شستشو تحت تاثیر قرار گرفته وکیفیت خود را از دست بدهد.

اگر تصمیم به شستشو و نظافت پوشت خود در خانه را دارید بدین ترتیب عمل کنید:

 بهترین روش برای اتو کردن دستمال جیبی این است که قسمت داخلی آن رو به بالا باز کنید، سپس پارچه ای نخی یا کتانی بر روی آن پهن کنید و بعد اتو کنید. هدف از اینکار این است که اتو بر روی دستمال جیب شما برق نیندازد. همچنین در صورتی که از بخار اتو استفاده میکنید لطفا دقت کنید که قطره های آب بر روی پوشت چکه نکند چرا که ممکن است لکه آب بر روی آن باقی بماند.

درجه بندی پوشت ها

 • پوشت درجه یک

پوشت های گرانقیمت و نفیس را معمولا با لبه های بسیار ظریف که با دقت فراوان و با دست دوخته شده اند میشناسیم ، هر کوک، لوله مانند و با گره های منظم و فواصل مشخص لبه های پارچه را فیکس کرده و به آن زیبایی دوچندان بخشیده است. البته در این دسته از پوشت ها تلاش می شود که دوخت و کوک ها دیده نشود. خوب است این نکته جالب را بدانید که این مدل دستمال درجه یک اعلا فقط در کلکسیونهای گرانقیمت فرانسوی یافت میشوند.

 • پوشت درجه دو

در درجه دوم دستمال هایی هستندکه لبه دوزی های بسیار ظریفی با دست و با کوک های منظم و زیبا انجام شده ولی کیفیت کار و طرح پارچه ها نسبت به نوع قبلی پایین تر است. اما مزیت این دسته از پوشت ها این است که دستمالهای این دسته قیمت مناسبتری دارند در نتیجه برای عموم مردم قابل استفاده هستند جالب است بدانید که بسیاری از برندهای معتبر جهانی در این دسته بندی قرار میگیرند.

 • پوشت درجه سه

در درجه سوم پوشت های بازاری ارزان قیمت وجود دارند و در دوخت آن توسط ماشین آلات صنعتی دوخته می شوند و پارچه ها نیز از کم کیفیت ترین پارچه ها می باشد.

پوشت را کجا استفاده کنیم؟

این اکسسوری جذاب مردانه به قدری  شیک و باکلاس است که هیچ محدودیتی برای استفاده از آن در موقعیت های متفاوت برای شما وجود ندارد، اگر به یک مهمانی رسمی دعوت شده اید استفاده از دستمال جیبی سفید بهترین انتخاب شما می تواند باشد، پیشنهادی بعدی ما به شما این است که پوشتی با رنگی نزدیک به کُت و شلوار انتخاب کرده و آن را به صورت کلاسیک و ساده تا زده و در جیب کُت قرار دهید.

اگر یک دیدار رسمی در پیش دارید، پوشت قرمز بهترین انتخاب جهت سِت کردن با کُت و شلوار مردانه سرمه‌ای است و همچنین دستمال جیب با رنگ های نود یا خنثی با کُت خاکستری و مشکی ترکیبی بی نظیر و حیرت انگیز خواهد ساخت.

همیشه پوشت سفیدی داشته باشید تا هنگامی که از انتخاب رنگ مناسب عاجز شدید از آن استفاده کنید و به راحتی با هر رنگ کت و شلواری ست کنید. اما برای استایلی خاص و جسورانه به پوشت سفید قانع نباشید و مصمم باشید انواع پوشت با طرح ها و رنگهای مختلف متناسب با رنگ کت شلوارهای داخل کمدتان داشته ست کنید. یقین داشته باشید هر بار که پوشت جدیدی به کار ببرید استایلی منحصر به فرد خواهید داشت. اما این اصل را هیچ گاه فراموش نکنید که دستمال جیب و کراوات مکمل یکدیگر یک دیگرند.

آیا لزوما پوشت باید با کراوات ست شود؟

سؤالی که همیشه آقایان از خودشان به هنگام خریدن دستمال جیب می‌پرسند، همین است. اگر بخواهیم صریح و کوتاه پاسخ دهیم: خیر لازم نیست که پوشت با کراوات ست باشد. وظیفه اصلی یک دستمال جیب برقراری تعادل و هارمونی در کل لباس‌های شما است، خواه با ایجاد هماهنگی میان الگوهای تک‌تک اجزا لباس شما باشد یا با ایجاد یک کنتراست رنگی. مهم حفظ تعادل و هارمونی است. با این وجود ما به شما توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید که از دیگران در پوشیدن لباس‌های رسمی پیشی بگیرید، بهتر است به هنگام خرید پوشت و کراوات با هم گزینه مشابه بودن را کنار بگذارید.

چگونه پوشت را با کراوات، کت و پیراهن ست کنیم؟

دستمال جیب و طرح و الگوی آن و تای آن هرکدام به نوبه خود تاثیر زیادی بر استایل آقایان دارد دارد. برای شروع پوشتی با رنگی نزدیک به کت و شلوار انتخاب کنید و آن را به صورت کلاسیک و ساده تا بزنید یا پوشتی با تناژ متفاوت با رنگ کت و شلوارتان انتخاب کنید یا پوشتی که الگوی خطی سفید داشته باشد.

دستمال جیب تک‌رنگ با کت خاکستری و مشکی بسیار عالی و خوب است. اگر رنگ کت سرمه ای باشد پیشنهاد  میکنیم پوشت شما طرح‌هایی به رنگ قرمز داشته باشد، باور داشته باشید ترکیب بی‌نظیری با کت سرمه‌ای می‌شود. استفاده از پوشت سفید در مواقع رسمی توصیه می‌شود، اگر دستمال جیب سفید شما حاشیه رنگی دارد برای ست کردن با کت در محل کار و دیدارهای رسمی  ایده‌آل خواهد بود.

با پوشت ساده چگونه کراوات طرح‌دار استفاده کنیم؟

ابتدا رنگ پوشت را انتخاب کنید. بیایید از پوشتی زرد رنگ استفاده کنیم. دقت کنید که کراوات به هیچ عنوان همانند پوشت نباشد بلکه در رنگ یا طرح مشابه پوت باشد. با پوشتی زرد کراوات زرد آبی عالی است. سپس از کت تک سرمه ای و پیراهن با الگوی خطی راه راه آبی زمینه سفید استفاده کنید.

با پوشت طرح دار چگونه کراوات ساده استفاده کنیم؟

دقیقا برعکس روش قبلی!

 

به طرح کت خود توجه کنید.

بسیار مهم است؛ هنگامی که کراوات وپوشت شما طرح دار است کت شما ساده باشد و از فرم های خطی یا الگوی گرد و چهراخانه تبعیت نکند. چشم ها را خسته میکند.

پیراهن طرح‌دار چگونه با پوشت ست می شود؟

قانون کراوات در مورد پیراهن نیز صادق است، هنگامی که پیراهن زرشکی و سفید یا آبی با الگوی خطی راه راه به تن دارید، محدوده رنگ شما مشخص شده است بدین معنی که ترجیحاً از رنگ‌های تیره‌تر زرشکی یا آبی برای اکسسوری‌ها استفاده کنید. مثلا یک کراوات سرمه‌ای بهترین انتخاب در این مورد است.

پوشت طرح دار با کت چگونه ست می شود؟

با یک کت ساده سرمه‌ای یا خاکستری شروع کنید. حالا می‌توانید از رنگ‌ها و طرح‌های جذاب برای دستمال جیبی و کراوات خود استفاده کنید. حال می دانیم که کت و شلوار تک رنگ خنثی چقدر زیبا و ساده ست می شود و می‌توانید با آن هر رنگ اکسسوری تا پوشت‌های طرح‌دار استفاده کنید.

پوشت؛ سیه فام

پوشت مشکی انتخاب هرکسی نیست به بیان بهتر فقط انتخاب افرادی خاص، مرموز و جذاب است چرا که صرفا جلوه ای جذاب اما ملایم به استایل میدهد. پوشت مشکی ابریشمی در کت و شلوار مشکی به عنوان ایجاد کننده کنتراست و تعادل رنگی کاربرد دارد. موقعیت‌هایی که استفاده از پوشت مشکی توصیه می شود موقعیت‌های رسمی است. مشکل بزرگی که پوشت مشکی با پارچه مات دارد، عدم دیده شدن آن از فاصله دور است؛ پس توصیه میکنم از پوشت ابریشمین مشکی استفاده کنید.

اما چرا پوشت ارزشمند است؟

ممکن است شما هم به مانند بسیاری از آقایان فکر کنید که با اینکه پوشت، کارکرد قابل توجهی در پوشاک آقایان نداشته باشد، اما به طور مؤثری، می‌تواند استایل شما را تحت تاثیر قرار داده و در چند ثانیه آن را از یک استایل کاملا معمولی به استایلی با شکوه مبدل کند.

 نکات خرید و استفاده از پوشت

 • اگر میخواهید لبه‌هایپوشت خود را بیرون از جیب کت قرار دهید، مطمئن شوید که لبه‌های آن دست‌دوز و رول شده باشد.
 • از انتخاب پوشت‌های خیلی کوچک خودداری کنید. نمای کافی ندارند.
 • هیچ گاه تلاش نکنید که پوشت را با کراوات یا پاپیون یکسان انتخاب کنید. هارمونی و تعادل را ترجیح دهید.
 • پوشتی بخرید که به چند روش بتوان از آن استفاده کرد. مثلاً پوشت‌هایی که هر طرف آن رنگ خاصی دارد. همچنین به یک پوشت سفید ساده هم نیاز خواهید داشت.
 • پوشت‌هایی که لبه آن‌ها رنگ متفاوتی دارند، میتوانند مناسب باشند مانند پوشت سفید با لبه قرمز یا آبی که می‌تواند در هارمونی رنگ‌ها به شما کمک کند.
 • دستمال جیبینخی ساده، از اکسسوری‌های ضروری برای هر مرد شیک‌پوشی است که به سادگی با پیراهن ساده ست می‌شود و همیشه قابل استفاده است.

 

۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر پوشت در ایران

امروزه با مشغله های بسیار فراوان بدیهی است که زمانی برای خرید باقی نمی‌ماند. از این رو بسیاری از آقایان ترجیح میدهند که به صورت آنلاین خرید کنند. آنچه که در ادامه قصد داریم به آن بپردازیم بررسی و معرفی ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر برای خرید پوشت در ایران است. با ما همراه باشید.

 

در خرید پوشت باید به چه نکاتی دقت کرد؟

اگردر کمد لباس هایتان ۱۰ پوشت و ۱۰ کراوات داشته باشید، ۱۰۰ مدل مختلف برای ست کردن این دو اکسسوری لوکس استفاده کنید اما بدیهی است که  فقط تعداد معدود و انگشت شماری از این طرح ها  جذاب و قابل استفاده هستند و هنگام ترکیب این دو مورد باید قوانین اصلی ست‌کردن پوشت را مدنظر داشته باشید.

 • اولین راه حل، استفاده از کراوات ساده به همراه پوشت طرح‌دار و یا برعکس است. مزیت این ترکیب، امکان استفاده از چندین رنگ متفاوت در کنار هم است.
 • دو رنگ بودن یکی از اکسسوری‌ها کمک می‌کند که بتوانید اکسسوری بعدی را از میان دو رنگ انتخاب کنید. استفاده از رنگ‌های متضاد و مکمل، بهترین انتخاب برای این اکسسوری دو رنگ است مانند آبی و زرد
 • اگر هم پوشت و هم کراوات شما طرح‌دار باشند، از ترکیب کردن طرح‌های مشابه و هم سایز جداً خودداری کنید.
 • مدل تا کردن پوشت، در چگونه به نظر رسیدن و ست شدن آن با کراوات نقش مهمی دارد.

برای انتخاب رنگ اکسسوری‌ها و لباس‌ها قبل از هرچیز، رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. رنگ و طرح و ترکیبی را انتخاب کنید که با آن، حس اعتماد به نفس بالاتری دارید. با این روش می‌توانید، شیک پوشی و سلیقه خود را به دیگران نشان دهید. ابتدا با انتخاب کت شروع کنید. سپس سراغ پیراهن و کراوات بروید و در نهایت بهترین پوشت را برای ست کردن این لباس‌ها انتخاب کنید.

 ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر پوشت در ایران

 

گراد

گراد برند برتر پوشاک آقایان در ایران است که سال هاست رتبه اول بهترین و با کیفیت ترین محصولات و اکسسوری ها را به خود اختصاص داده است. فروشگاه اینترنتی گراد با مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین حرفه ای این امکان را به شما میدهد که با کمک برترین استایلیست ها انتخابی عالی داشته باشید و پوشت گراد موردنظر خود را برای موقعیت مدنظر خود انتخاب کنید.

پیرکاردین

فروشگاه اینترنتی پیرکاردین نمایندگی فروش در ایران نیز یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین فروشگاه های اینترنتی اکسسوری مردانه و پوشت است که اعتبار و کیفیت محصولات آن نیز زبانزد است.

بانک روسری

بانک روسری به درستی توانسته از تشابه میان روسری زنانه و پوشت مردانه بهره برداری کند و بدین ترتیب به یکی از پر فروش ترین فروشگاه های اینترنتی پوشت در ایران تبدیل شود

ریموژ

فروشگاه اینترنتی ریموژ با سابقه ای کم اما شروع توفانی در ارائه محصولات یونیک و اکسسوری های مردانه مانند پوشت دارد. از ویژگی های برتر این فروشگاه اینترنتی برتر ارائه برندهای برتر پوشت در ایران است

دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا به واسطه فروش میلیونی اجناس مختلف در ایران شهرت و آوازه بسیاری یافته است. این فروشگاه مصداق بارز شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در بهترین کیفیت است. از این رو به پنجمین فروشگاه اینترنتی فروش پوشت در ایران مبدل گشته است.

دی جی استایل

ششمین فروشگاه اینترنتی پوشت در ایران دی جی استایل است که اتفاقا عنوان زیباترین فروشگاه اینترنتی را نیز از آن خود کرده است. این فروشگاه با وسواس و سلیقه بسیاری فروشندگان خود را انتخاب میکند و از استانداردهای بالایی برخوردار است. از این رو شما میتوانید زیبا ترین و با کیفیت ترین پوشت های مردانه را از این فروشگاه اینترنتی تهیه کنید.

هاکویپان

البته درست بود که این فروشگاه اینترنتی پر آوازه و قدیمی در رتبه دوم قرار بگیرد. دقیقا پس از رقیب همیشگی خود یعنی گراد. هاکوپیان قدیمی ترین فروشگاه پوشاک آقایان در ایران است و تنها مزیت آن نسبت به گراد سابقه طولانی تر آن است. هاکوپیان با کمک و همراهی برترین طراحان استایل توانسته رتبه هفتم لیست برترین فروشگاه های اینترنتی پوشت را از آن خود کند.

زاگرس پوش

فروشگاه اینترنتی زاگرس پوش با ده سال سابقه درخشان در حوزه تولید پوشاک آقایان دستی بلند در تولید و فروش پوشت مردانه داشته باشد.

آستین

فروشگاه اینترنتی آستین به نوعی متفاوت ترین فروشگاه اینترنتی پوشت در ایران است چرا که بر مبنای هنر مدرن و معاصر ایرانی محصولات مختلفی از هنرمندان ایرانی را به فروش میرساند. پوشاک آقایان جایگاه مهم و خاصی در هنر مدرن ایرانی دارد. این فروشگاه با عرضه متفاوت ترین و جذاب ترین پوشت مردانه جایگاه نهم لیست ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر پوشت مردانه را از آن خود کرده است.

یقه

دهمین فروشگاه برتر اینترنتی پوشت مردانه مفتخر است به اینکه توانسته است برترین محصولات پوشاک آقایان را از برترین برندهای ایرانی وخارجی یک جا جمع آورده و عرضه کند. طبیعتا خرید و انتخاب پوشت از این فروشگاه کار آسانی نیست. چرا که انتخاب از میان بهترین ها کار سختی است.

در نهایت اگر انتخاب پوشت از این ده فروشگاه اینترنتی پوشت سخت بود برگردید به ابتدای این مقاله و از ابتدا شروع به خواندن کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

۳ روش جدید برای ست کردن کراوات با پیراهن مردانه

مقاله قبلی

مزایای مهم خرید از فروشگاه جهانی

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *