من-استایل-شاخص

کراوات رسمی ترین آکسسوری مردانه است به بیان دیگر کراوات را میتوانیم مرز بین استایل رسمی و اسپرت بدانیم. این نشان دهنده اهمیت بالای کراوات در استایل رسمی مردانه است. اما برای بسیاری از آقایان ست کردن کراوات با پیراهن مردانه در استایل رسمی کمی چالش برانگیز است.

برای بعضی از آقایان جای سوال است که:

  • آیا طرح کراوات مردانه را باید پیراهن مردانه ست کرد؟
  • آیا ست شدن رنگ کراوات با پیراهن رسمی، رسمی تر است؟

در ادامه با من استایل همراه باشید تا تمام نکاتی که درباره ست کردن پیراهن با کراوات وجود دارد را بررسی کنیم .

  • پیراهن تک رنگ و کراوات تک رنگ

اولین قدم ساده ترین قدم است. پس لازم است  جهت ست کردن کراوات و پیراهن مردانه، از کراوات ساده و پیراهن ساده شروع کنید؛ کافیست رنگ کراوات را با رنگ پیراهن ست کنید. البته به این معنی نیست که مجاز هستید هر کراواتی را با هر پیراهنی ست کنید. شما میتوانید به دو روش مختلف کراوات و پیراهن ساده مردانه را ست کنید .

  • ست کردن با رنگ های متضاد و متفاوت
  • ست کردن با رنگ های هم طیف یا هم خانواده

با پیراهن رنگی ملایم وکراوات جیغ همرنگ شروع کنید. رنگ های مختلف را امتحان کنید و در بین آنها رنگی را انتخاب کنید که بیشتر میپسندید و با رنگ پوستتان تناسب بیشتری دارد.

البته بهتر است تلاش نکنید از رنگ هایی که مشابه هستند استفاده کنید! چرا که دیگر کراوات جلوه ای نداشته و از جنبه اکسسوری بودن خارج می شود.

  • پیراهن طرح دار با کراوات ساده

برای انتخاب یک کراوات برای پیراهن طرح دار با چالشی تقریبا سخت روبرو خواهید شد. در این مدل ست کردن فوکوس بیشتری را باید روی ست کردن رنگ کراوات با پیراهن گذاشت.

اصول ست کردن کراوات با پیراهن طرح دار به این صورت می باشد که رنگ کراوات با طرح زمینه پیراهن ست شوددر نهایت با ترکیب طرح های متفاوت، بهترین گزینه را برای استایل خود انتخاب کنید.

  • ست کردن کراوات طرح دار با پیراهن طرح دار

شاید فکر کنید که این روش  نسبت به دو ترکیب قبلی سخت تر است. کاملا حق باشماست. ترکیب دو آیتم طرح دار آسان نیست.

 سومین روش برای ترکیب پیراهن با کراوات به این صورت است که، طرح کراوات با پیراهن شما باید متفاوت باشد. به بیان دیگر اگر کراوات شما راه راه یا خال دار است؛ نباید پیراهنتان نیز همین طرح را داشته باشد. اگر می خواهید که پیراهن و کراوات را از یک طرح انتخاب کنید باید اندازه طرح ها برعکس یک دیگر باشد. به عنوان مثال اگر پیراهن با طرح راه راه مورب بزرگ دارید باید از کراواتی با راه راه ریز و ظریف استفاده کنید.در این صورت می توانید ست خوبی را برای خودتان خلق کنید و در روش دیگر، پیراهن های راه راه می توانید از کراوات، با طرح های ریز و نقطه های ریز در زمینه استفاده کنید.

اما در حالت کلی بهترین روش برای ست کردن کراوات با پیراهن اگر طرح روی کراوات از طرح پیراهن شما بزرگ تر باشد بهتر است.

همچنین اگر پیراهنی که طرح چهار خانه ریز دارد را با کراوات هایی با طرح چهار خانه درشت ست کنید جذاب خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید که گاهی انتخاب دو آیتم طرح دار با یکدیگر، باعث می شود تیپ شما شلوغ بنظر برسد و جذابیت زیادی را بهمراه نخواهد داشت؛ پس در ست کردن پیراهن های طرح دار و کراوات های طرح دار بایستی کمی دقت بیشتری را به خرج داد.

یک زمینه آشکار از پیراهن خود را برای ست کردن با رنگ کراوات خود انتخاب کنید. به طور مثال اگر پیراهن شما چهارخانه به رنگ کرم و قرمز است، که رنگ قرمز آن بیشتر به چشم می آید بایستی کراوات خود را قرمز با چهارخانه ریز یا درشت کرم ست کنید .در تصویر نمونه ست کراوات نقطه نقطه ای با پیراهن چهارخانه را مشاهده خواهید کرد. متفاوت بودن طرح هر دو گزینه در نوع شکل آن، باعث شده است که جلوه ی زیبایی را به نمایش بگذارد .

 

جالب است بخوانید  جدید ترین قوانینی که باید در پوشیدن کت و شلوار مردانه رعایت کنید!

کدام شرکت ها در ارائه خدمات پشتیبانی شبکه برترین هستند؟ +top10

مقاله قبلی

۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر پوشت در ایران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در استایل