قیمت کت و شلوار مردانه من استایل

کت و شلوار از آن دسته لباس هایی است که بخاطر اهمیت و رسمیت آن ارزش آن را دارد که بهای زیادی برای آن پرداخته شود . امروزه سوالی که برای آقایان خوش پوش به وجود آمده است این است که قیمت یک دست کت و شلوار خوش دوخت ومرغوب در بازار چند است ؟ پاسخ این سوال کاملا متغیر است .
زیرا هرکس معیارهای خاص خود را برای انتخاب کت و شلوار دارد و سلیقه ها نیز با یک دیگر تفاوت دارد . از این رو قیمت کت و شلوار مد نظر هرکس با دیگری تفاوت دارد . آنچه در این مقاله به آن خواهیم پرداخت بررسی آیتم ها و مولفه های موثر در قیمت یک دست کت وشلوار است . ما قصد داریم بررسی کنیم که به کدام علت کت و شلوار از دیگر لباس ها گران تر است و چه مسائلی باعث افزایش قیمت آن میشود ؟
اینگونه شما میتوانید در خرید بعدی به خوبی متوجه شوید که قیمت فروشنده منصفانه است یا خیر ؟
به نظر شما چه ویژگی هایی سبب قیمت بیشتر یک لباس می‌شود ؟
هیچ ارزانی بی حکمت و هیچ ارزانی بی دلیل نیست . اما قیمت بالای یک دست کت و شلوار لزوما به معنای کیفیت عالی آن لباس نیست . هم چنین ارزان بودن دلیل منطقی و متقنی مبتنی بر بی کیفیتی لباس و دوخت نیست . پس بهتر است کخ به بررسی نکات اصلی در قیمت گذاری این لباس بپردازیم .
معیار قیمت گذاری کت و شلوار چیست ؟ و هنگامی که شما هزینه هنگفتی را برای خرید آن لباس میپردازید بابت کدام شاخصه آن لباس این هزینه و سرمایه گذاری را انجام میدهید ؟

قیمت کت شلوار من استایل

وابستگی قیمت کت و شلوار به الگوی آن

اولین و یکی از مهم تریم فاکتور ها در قیمت گذاری کت وشلوار الگوی آن است . با این توضیح که باید دید چند درصد از اعضای جامعه میتوانند از الگوی جامع طراحی شده برای بازار استفاده کنند . اگر تعداد زیادی ازآقایان و افراد جامعه بتوانند از الگوی اولیه کت و شلوار استفاده کنند قیمت نهایی کت و شلوار پایین خواهد آمد . اما اگر تعداد اندک و انگشت شماری از افراد جامعه بتوانند از الگوی طراحی شده برای کت و شلوار استفاده کنند هزینه و قیمت نهایی آن افزایش خواهد یافت .
به عنوان مثال میتوان ورزشکاران و افراد ورزیده اندام را بررسی کرد . افراد ورزشکار و افرادی که از اندام ورزیده‌ای بهره میبرند نمیتوانند از کت و شلوار های موجود در بازار استفاده کنند . هم چنین کت و شلوار این دسته از افراد باید اندامی و فیت بدنشان باشد . از این رو قیمت بالاتری نسبت به کت و شلوارهای دیگر دارد . الگوی این دسته از کت و شلوار ها فقط برای عده خاصی از افراد جامعه قابل استفاده است .
بسیاری از تولیدکنندگان انبوه برای تولید و دوخت کت و شلوار اقدام به طراحی و دوخت مدل های معروف و محبوب مد روز میکنند . این کار سبب دسترسی آسان عموم جامعه به جدیدترین مدل های کت وشلوار میشود. اما از طرفی ممکن است عمر مدل کت و شلوار کوتاه باشد و به علت دوخت انبود اندازه کت و شلوار استاندارد نباشد که میتوان با اندکی تغییر در دوخت آن سایز کت و شلوار را استاندارد کرد . اما این کار سبب کاهش کیفیت دوخت میشود . در این مدل دوخت ممکن است به علت سری دوزی پارچه اضافی برای افزایش اندازه و تنظیم قد وجود نداشته باشد . اما شما برای این کت و شلوار ها هزینه زیادی پرداخت نمیکنید . طراحان حرفه‎ای محتاطانه تر مدل ها را انتخاب میکنند . سپس الگوی تناسب با فرم بدن افراد را برای دوخت استفاده میکنند . این مدل دوخت ه به نسبت دوخت های سری دوزی قیمت و هزینه بالاتری دارد . زیرا مدت زمان بیشتری برای دوخت آن لازم است و همچنین شما قبل از دوخت آن مرحله به مرحله کت و شلوار را پرو میکنید ، اندازه آن چک میشود ، معایب آن برطرف شده و از بهترین پارچه ها برای دوخت آن استفاده میشود .

جالب است بخوانید  معرفی 5 ترکیب رنگ جذاب برای فصل بهار

متریال دوخت

دومین مولفه در قیمت گذاری ، متریال دوخت و پارچه آن است . البته آیتم های دیگری نیز در قیمت گذاری موثرند مانند قیمت نخ ، دکمه ، آستر و زیپ . اما هیچ کدام به اندازه پارچه اثر گذار نیست .یک پیراهن مردانه ساده حدود یک متر پارچه مصرف میکند . یک شلوار میانگین حدود ۱.۵ تا ۳متر و کت و شلوار تقریبا ۳.۵ تا۴ متر پارچه و متریال استفاده میکند . در دوخت های سری انبوه برای کاهش پارچه دورریز پارچه مصرفی لازم برای دوخت کاهش می یابد . در نتیجه قیمت نهایی کت وشلوار نیز کاهش میابد .
و اما قیمت پارچه
عواملی که در قیمت پارچه دخیل هستند به ترتیب نوع پارچه ، کیفیت الیاف ، متریال پارچه و نوع بافت پارچه است . هرچه درصد الیاف مصنوعی در پارچه بیشتر از درصد الیاف طبیعی بیشتر باشد قیمت پارچه ارزان تر است . الیاف مصنوعی که در بافت و تولید پارچه استفاده میشود عموما ریون و پلی استر هستند که متداول ترین نوع الیاف مصنوعی هستند . در جایگاه بعدی پارچه های پنبه ای هستند که قیمت آن ها کاملا وابسته به مزارع ، نوع کیفیت و طول الیاف می باشد . هم چنین سرانه تولید بالای پنبه باعث کاهش قیمت آن شده است .
اما گران ترین و لوکس ترین پارچه ها ، از جنس پشم و ابریشم هستند .
بهترین نوع پشم از بز و گوسفند چیده میشود و بهترین پشم تولیدی نیز برای کشور استرالیا میباشد . ابریشم نیز از گران ترین پارچه ها میباشد . ابریشم از یک فرآیند طولانی و سخت به دست می آید و هم چنین نگهداری آن نیز دشوار است . لذا قیمت نهایی پارچه ابریشم با پارچه پشمی پای به پای در رقابت است . این پارچه ها به علت کیفیت بالا و نحوه بافت آن دوام و درخشندگی زیادی دارند . بر خلاف این پارچه ها ، پارچه هایی که در بافت و تولید آن از الیاف مصنوعی استفاده میشود دوام کمی دارند .

جالب است بخوانید  9 استایل متفاوت که برای آخرین روزهای تابستانی میتوانید روی آن ها حساب کنید!

کیفیت دوخت و اثر نهایی آن بر قیمت کت وشلوار

از دیگر مولفه های مهمی که بر قیمت نهایی کت وشلوار موثر است کیفیت دوخت است . نوع دوخت و کیفیت آن و مهارت دوخت خیاط تاثیر زیادی بر قیمت نهایی دارد . هنر دست خیاط و هم چنین دست دوزی باعث افزایش شدید قیمت کت و شلوار میشود . در دوخت صنعتی _ ماشینی استفاده از ماشین های دوخت تولید انبوه ، ظرافت و تمزی کار کاهش میابد . همین امر سبب کاهش قیمت نهایی کار میشود . رقابتی پایدار بین ظرافت ، دقت و تمیزی کار دست خیاطان هنرمند با سرعت تولید ماشین های دوخت مکانیکی وجود دارد .
ضمنا ممکن است یک اشکال در کار ماشین دوخت باعث تولید لباس هایی با یک مشکل یکسان شود . همین مساله میتواند خسارت ایجاد کند . اما هنر دست یک خیاط ماهر هیچ گاه این مسائل و نگرانی ها را نخواهد داشت . یک خیاط هنرمند به شما امکان انتخاب پارچه دلخواه ، اندازه دقیق و استایل خاص را به شما میدهد. با این حال تولید صنعتی کت و شلوار رو به رشد است .
خدمات پس از فروش وقیمت کت و شلوار مردانه
خدمات پس از فروش مانند گارانتی ، وارانتی و بیمه یک آپشن وگزینه اضافی اما الزامی برای کت و شلوار است که باعث افزایش قیمت نهایی کت وشلوار میشود . بسیاری از برندهای مطرح جهانی کت و شلوار محصولات خود را در برابر بسیاری از حوادث بیمه می کنند .
هرچند این مساله بیشتر در اروپا و امریکا رایج است اما شما در ایران هم میتوانید این مساله را ببینید . خدمات پس از فروش برند را موظف میکند در صورت بروز مشکل مبلغ آن را پرداخته یا کت و شلواری مانند نمونه به خریدار بدهند .

جالب است بخوانید  ژیله; آیتم خوش استایلی برای پاییز

رابطه قیمت نهایی کت و شلوار با برند

با افزایش برندپوشی و همه گیر شدن آن میان مردم قیمت کت و شلوارهای برند نیز افزایش یافته است .
افزایش قیمتی که بسته به اعتبار برند میتواند منطقی یا غیر منطقی باشد . همانطور که قبلا اشاره کردیم ، قیمت بالایی یک لباس به معنای کیفیت عالی آن لباس نیست و تضمینی درباره دوام لباس نیست . یک کت وشلوار برند هنگامی میتواند قیمت بالا اما معقولی داشته باشد که تمام مراحل تولید و دوخت آن به صورت دستی انجام شده باشد .الیاف خاص و طبیعی در آن به کار برده شده باشد . یراق و اجزای گرانقیمت در دکمه و زیپ آن استفاده شده باشد . از جواهرات کم یاب در تزیین آن بهره برده شده باشد و
اما اگر کت و شلواری که با در کارختمه به تولید انبوه رسیده است ، قیمت بالایی داشته باشد فقط و فقط به اعتبار برند خود قیمت نهایی خود را افزایش داده است .

کت و شلوار رنگی را چگونه ست کنیم؟

مقاله قبلی

بررسی تفاوت های کت و شلوارهای ایتالیایی، بریتانیایی و آمریکایی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در استایل