برخی اوقات در ست کردن و پوشیدن پیراهن مردانه، اشتباهاتی رخ می دهد؛ که باعث به هم ریختن یک استایل می شود. در صورتی که با توجه به اصول نوین مد و فشن، پیراهن را با سایر آیتم ها ست کنید؛ ظاهری بسیار جذاب و شیک خواهید داشت.انواع پیراهن مردانه را میتوان از لحاظ دوخت و ظاهر آنها شناخت. کیفیت پارچه پیراهن را نیز می توان از روی برند آن بررسی کرد. البته با توجه به این نکته که برند روی آن فیک نباشد.

پیراهن مردانه در انواع مدل های مختلف تولید و دوخته می شود تا پاسخگوی تمام سلیقه های بازار باشد؛ همین مساله سبب می شود که با کمک گرفتن از این موارد تیپ خود را تکمیل کرده و به استایل مورد نظر خود نزیدک شوید. صنعت مد و فشن همواره در حال به روز شدن و تغییر است؛ همین موضوع باعث رخ دادن اشتباهاتی در نحوه لباس پوشیدن و ترکیب استایل می شود. اما ما در این گفتار  از من استایل قصد داریم ۵ مورد از اشتباهاتی که آقایان هنگام خرید پیراهن مردانه مرتکب می شوند را برای شما شرح دهیم.

خطای شماره یک: بلندی یا کوتاهی غیر استاندارد آستین پیراهن

اندازه آستین پیراهن یک عدد استاندارد است به بیان دیگر در پیراهن آستین بلند نباید قد آستین به اندازه ای کوتاه باشد؛ که از مچ دست شما بالا تر باشد و بالعکس؛ یعنی نباید بلندی آستین پیراهن به اندازه ای بلند باشد که تا کف دستتان را پوشش دهد. بلندی آستین پیراهن باید متناسب با استانداردهای دوخت پیراهن باشد این ساتانداردها متدهای دوخت در سراسر جهان تعیین میکند. اما در حالت کلی بلندی قد آستین باید به اندازه ای باشد که اگر کت یا بلوز بافت پوشیدید؛ نیم اینچ از قد آستین کت یا بلوز بافت بلند تر باشد.

خطای شماره دو: تنگ بودن یقه پیراهن

یکی از مسائل و نکات مهمی که در هنگام خرید پیراهن باید آن دقت کنید یقه ی آن پیراهن است. طبق استانداردهای مد و لباس آقایان نباید برایتان تنگ و نه گشاد باشد. اگر دور یقه ی پیراهن تنگ باشد؛ به سختی دکمه بالای آن بسته می شود یا اصلا بسته نمی شود. آن گاه برای بستن کراوات و پاپیون به مشکل خواهید خورد. هم چنین اگر یقه پیراهن برای گردن شما گشاد باشد بدیهی است که باعث خراب شدن استایل شما می شود. معیار اندازه گیری یقه پیراهن اینگونه است که هنگام بستن دکمه بالای پیراهن در بین یقه و گردن شما حدفاصل دو انگشت باشد. اگر بیشتر از این مقدار بود یعنی اینکه یقه آن پیراهن برای شما گشاد است. البته پیراهن های برند و با دوخت باکیفیت این مشکل را ندارند؛ زیرا سایز دور گردن آنها کاملا استاندارد است.

خطای شماره سه: بزرگ بودن دور کمر پیراهن مردانه

یکی از متدوال ترین اشتباهاتی که آقایان در هنگام پوشیدن پیراهن مرتکب می شوند؛ پوشیدن پیراهن هایی است که اندازه آن ها فیت نیست و حالا برای تنظیم آن مجبور به قرار دادن آن  درون شلوار هستند. پیراهن هایی که دوخت اندامی یا اصطلاحا فیت ندارند؛ با قرار دادن داخل شلوار پشت کمر آنها چین های شلخته ای ایجاد خواهد شد. اگر دوست ندارید با این مشکل مواجه شوید و به نحویآن را مدیریت کنید  پیشنهاد میکنیم که پیراهن های اسلیم فیت خریداری کنید.پیراهن های اسلیم فیت در صورت به داخل زدن شلوار، ظاهری مرتب تر خواهند داشت.

خطای شماره چهار: انداختن پیراهن های بلند روی شلوار

برخی از پیراهن هایی که پایین آن ها به سبک حلالی است؛ را میتوان روی شلوار انداخت. اما خوب است بدانید که این دسته از پیراهن ها درون دسته پیراهن های اسپرت و کژوال جای میگیرند. اما پیراهن های رسمی و فرمال برای قرار دادن درون شلوار طراحی شده اند.اگر بلندای پیراهن شما از وسط جیب پشت شلوار شما بلند تر است؛ بدین معنی است که مناسب روی شلوار انداختن نیست و باید درون شلوار قرار داده شود.

خطای شماره پنج: قرار دادن پیراهن کوتاه درون شلوار

دیدن این صحنه که قسمتی از پیراهن یک شخص بیرون از شلوار باشد و نیمی دیگر آن شخص را مردی شلخته تعریف میکند. دلیل اینکه پیراهن به این شکل در میاید کوتاه بودن پیراهن است پیراهن های کوتاه را هرگز درون شلوار نزنید؛ تا با این مشکل مواجه نشوید.

 

جالب است بخوانید  استایل اولین روز کاری برای آقایان

پوشت! نماد ثروت و تجملات از مصر باستان تا کنون

مقاله قبلی

۹ استایل متفاوت که برای آخرین روزهای تابستانی میتوانید روی آن ها حساب کنید!

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در پیراهن