فرش ماشینی شاخص

فرش ماهان کاشان در تعریف عظمت فرش ایرانی آورده است فرش نشانه خانه ایرانی است. اگر بخواهیم از ذوق و سلیقه زنان ایرانی سخن بگوییم، فرش خانه اورا بررسی میکنیم.

فرش ماشینی ماهان کاشان از تاریخ فرش در ایران گفت که بافت فرش در ایران سابقه ای دیرینه دارد. قدیمی ترین فرش ایرانی با نام پازیریک در جهان معروف است. این نشان دهنده اهمیت ایرانی ها به سبک رندگی و راحتی می باشد. گزنفون تاریخ نگار یونانی می گوید: ایرانیان برای اینکه بستری نرم داشته باشند از فرش استفاده میکنند. اما گذر زمان بافت فرش را در ایران تبدیل به یک صنعت عظیم کرده است.

در ادامه  فرش ماهان کاشان افزود. صنعتی شدن فرش بافی در ایران از زمان صفویان آغازشد. در زمان صفویان بافت فرش به روش کلاسیک رونق گرفت و کم کم در بسیاری از شهرها به صنعت تبدیل شد. هم اکنون فرش های بختیاری، فارس، قشقایی، هریس و کاشان از محبوب ترین فرش های ایرانی در عرصه جهانی می باشند. در زمان فتحعلی شاه و سپس ناصرالدین شاه قاجار صادرات فرش رونق گرفت. اما با گذر زمان و صنعتی تر شدن ایران جمعیت نیر افزایش یافت و این آغاز یک چالش برای فرش ایرانی بود.

در ادامه با فرش ماهان کاشان همراه باشید تا مزیت های فرش ماشینی را بررسی کنیم.

 فرش ماشینی کاشان

نشان دهنده ذوق و سلیقه زنان ایرانی:

زنان و مادران ایرانی در دنیا همواره به خوش سلیقگی شهره هستند. از این رو میتوان گفت که آن ها به دنبال زیباترین و جذاب ترین دکوراسیون برای خانه خود هستند. چرا که معتقدند خانه کانون خانواده است.

فرش روح خانه ایرانی است پس باید بهترین طرح و رنگ و نقش آن برای خانه انتخاب شود. تنوع فرش ماشینی هزاران برابر فرش دستباف است. از این رو انتخاب اول زنان ایرانی فرش ماشینی است.

صرفه جویی در هزینه های خانوار

 تمام مراحل فرش ماشینی در کارخانه انجام می شود و این مساله به بهینگی و سودآوری تولید فرش ماشینی منجر می شود. البته در این راستا همچنان متخصصان تولید فرش و صنعتگران به دنبال راهی برای بهینه تر کردن این روش تولید هستند.

استفاده از نخ های ضد حساسیت:

امروزه در تولید فرش های ماشینی از نخ های فرآوری ضدحساسیت که ماندگاری بالاتر با کیفیت و رنگ بهتر تولید می شوند. اما در تولید فرش دستباف از پشم حیواناتی مانند گوسفند و بز و… استفاده می شود.همین مساله می تواند باعث حساسیت های پوستی شدید در کودکان و افراد کهنسال شود. از این رو استفاده از فرش های ماشینی کماکان رو به افزایش است.

زمان تولید بهینه 

تولید فرش به روش ماشینی به علت دخالت انسانی و عملکرد سریع ماشینی سرعت عمل بالایی دارد و در مدت زمان تولید فرش دستباف می توان چند هزار تخته فرش تولید و به بازار عرضه کرد. بدین ترتیب فرش ماشینی به نسبت فرش دستباف بهتر میتواند پاشخگوی نیاز جامعه و خانوار باشد.

سودآوری ملی

به همان نسبتی که فرش ماشینی پاسخگوی نیاز خانوار ایرانی است. می تواند پاسخگوی نیاز جهانیان نیز باشد. از این رو افزون بر هزینه کم منجر به سودآوری ارزی بسیاری خواهد شد. همین مساله سبب تقویت اقتصاد غیرنفتی می شود.

ناگفته نماند که در صنعت جهانی فرش حرف بیشتری برای گفتن خواهیم داشت.

کاهش آسیب های جسمی به تولیدکنندگان

برای تولید فرش دستباف لازم است که حتی گاهی تا ده ها نفر برای تولید فرش مشغول به کار شوند. همین مساله در طولانی مدت باعث آسیب های جسمانی مانند ضعف های بینایی و ضعف عضلات بازوها شده و به آسیب های رایج ستون فقرات منجر شود.

اشتغال زایی

صنایع همگی به یک دیگر وابسته هستند. رشد صنعتی مانند فرش سبب فعال شدن صنایع وابسته مانند رنگ، طراحی، نساجی و… می شود. همین مساله می تواند باعث ایجاد فرصت های شغلی بسیاری شود. حال می توان با این دسته بندی و مقایسه به سادگی میتوان فهمید که فرش ماشینی تا چه اندازه کارآمدتر و بهینه تر است.

 فرش (5) کاشان ماشینی

از فرش ماهان کاشان پرسیدیم با توجه به این ویژگی ها از کجا بهترین فرش ماشینی را برای خانه خود پیدا کنیم.

 پایتخت بافت فرش ماشینی در ایران شهر کاشان است. این شهر به کارخانجات فرشبافیش معروف است. البته این تنها ویژگی آن نیست. بلکه کاشان به قیمت مناسب فرش هایش نیز شهره است.

برای مثال به زوج های جوان توصیه میکنند برای صرفه جویی در هزینه های ازدواج مستقیما از کارخانجات کاشان خرید کنند.

اما هزینه های رفت و آمد و ارسال فرش با قیمت بازار جیب به جیب میشود و برابری میکند. از این رو اگر بتوانیم در شهر خودمان فرش را به قیمت کارخانه تهیه کنیم یک تیر و چند نشان زده ایم.

فرش ماهان کاشان این شرکت معتبر ایرانی درجه یک ترین و باکیفیت ترین فرش های ماشینی را با جذاب ترین ومدرنترین طرح ها تولید و به بازار عرضه کرده است. اما آنچه که این برند را از دیگر برندهایفرش متمایز میکند این است که شما با خرید حضوری یا خرید از سایت فرش را میتوانید به قیمت کارخانه و مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

 

جالب است بخوانید  تیم پشتیبانی شبکه و وظایف آن

دکمه سرآستین مردانه چه نقشی در استایل مردانه دارد؟

مقاله قبلی

چگونه تی شرت ها به پادشاه لباس های مردانه تبدیل شده اند؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *