دکمه سرآستین جز اکسسوری هایی هستند که تکمیل کننده ی استایل آقایان هستند. دکمه سرآستین، دکمه های تزئینی هستند که برای بستن دو سر آستین های مردانه استفاده می شوند. یک طرف دکمه سرآستین به اندازه جای دکمه است و بخش دیگر آن بزرگ تر است که معمولا نگین یا طرحی بر روی آن است که به عنوان طرف تزئینی محسوب می شود. این دو بخش به وسیله یک میله یا زنجیر به یکدیگر متصل می شوند. دکمه سر دست را در استایل رسمی از آقایان از آن استفاده می کنند. دکمه سرآستین تاثیر زیادی در ظاهر کت و شلوار و پیراهن میگذارد. برای این که بیشتر بدانید با من استایل همراه باشید.

چرا لازم است آقایان دکمه سرآستین استفاده کنند؟

  • داشتن دکمه سرآستین در ست کت و شلوار برای هر مردی لازم است.
  • دکمه سرآستین نشانده استایل خاص و جذاب یک آقا است
  • ایجاد جلوه در لباس های ساده 
  • نشان دهنده اهمیت یک جنتلمن به استایل شخصی خود می باشد.
  • ایجاد هماهنگی و نظم در رنگ و مدل لباس با طرح های موجود بر روی دکمه سرآستین

بررسی انواع دکمه سردست

دکمه های سرآستین انواع مختلفی دارند که بسته به نوع و سلیقه شما میتوانید دکمه سرآستین مناسب سلیقه خود را بخرید. دکمه های سرآستین برخی بسیار ساده و برخی نگین دار هستند. دکمه سرآستین ها همچنین از نظر ساختاری با هم تفاوت دارند بعضی از آنها با یک میله و بعضی دیگر با یک زنجیر بهم متصل شده اند و برخی از آنها گیره های متفاوتی دارند.

انواع دکمه سرآستین

دکمه سرآستین لولایی: این نمونه  از دکمه سرآستین ها دارای سطح صافی هستند که در قسمت انتهایی آن ها لولایی قرار گرفته است که باعث می شود دکمه بر روی سرآستین ثابت بماند. این مدل از دکمه سرآستین ها به راحتی باز و بسته می شوند و از آن دسته مدل هایی هستند که در بازار بسیار رایج است.

دکمه سرآستین دو سری

مدل دکمه سرآستین دو سری از مدل های تزئینی و خاص به شمار می رود. در این مدل دکمه سرآستین به شکل کروی است و پایه متصل شده به آن خمیده شکل است. این مدل از دکمه سرآستین ها معمولا از دکمه سرآستین های دیگر گران تر هستند و ساختار آن از فلز است.

دکمه سرآستین مدل قفل شونده

در مدل دکمه سرآستین قفل شونده عملکرد آن مانند قفل ساعت است. ساختار این مدل به این شکل است که یک قسمت پایه دارد که نقش لولا را ایفا میکند و دارای یک قسمت رویی است که در قسمت بالای دکمه سرآستین قرار می گیرد که کاربرد زیبایی دارد و کمی از پایه بزرگتر است. برای بستن این مدل قسمت کوچک یا همان پایه دکمه را باید از جای دکمه سر آستین پیراهن خود عبور دهید و قسمت بالایی را بر روی آن گذاشته فشار دهید تا قفل شود.

دکمه سرآستین مدل زنجیری

این مدل از دکمه سرآستین ها دارای دو سر هستند که با یک زنجیر به یکدیگر متصل شده اند. این مدل نسبت به مدل های لولایی، دوسری و قفل شونده خیلی محکم نیست و دو سرآستین را کمی شل نگه میدارد.

دکمه سرآستین گره ای

ساختار این مدل شبیه به دکمه سرآستین زنجیری است. اما برای ساخت آن از نخ های ابریشمی استفاده می کنند و برخلاف سایر دکمه های سر آستین دارای رنگ بندی بسیار زیادی است. این مدل معمولا از استحکام و دوام بالایی برخوردار است.

دکمه سرآستین پارچه ای

این نوع از دکمه سرآستین ها مانند مدل گره ای هستند که قسمت رویی آن از پارچه های متنوع پوشیده شده اما برخلاف مدل گره ای قسمت پایه آن از فلز است. در این مدل معمولا برای پوشاندن روی دکمه سرآستین از پارچه های بادوام و بسیار متنوع در رنگ بندی های مختلف استفاده می شود.

چگونه دکمه سردست را ببندیم؟

  • قسمت لولایی دکمه را بچرخانید تا به صورت خط صاف در آید
  • سرآستین های پیراهن خود را بر روی هم قرار دهید
  • قسمت لولایی که به صورت خط صاف است را از بین سوراخ های سرآستین خود عبور دهید، به طوری که قسمت بزرگ و تزئینی دکمه سرآستین بیرون قرار بگیرد
  • با توجه به مدل سرآستین خود آن را محکم کنید و ببندید.

چه زمانی از دکمه سرآستین استفاده کنیم؟

در پاسخ به این سوال، به طور کلی آقایان برای شرکت در مراسم رسمی، جلسات کاری مهم و مهمانی های رسمی که سبک استایل کلاسیک دارند از دکمه سرآستین که یک اکسسوری تزئینی به شمار می رود استفاده می کنند. زیرا دکمه سرآستین به استایل کت و شلوار شما یک جلوه خاص و جذابیت می بخشد. شما می توانید برای هرکدام از پیراهن های کلاسیک ساده خود از دکمه سرآستین استفاده کنید تا به سادگی به آن جلوه ای خاص بدهید. بطور کلی استفاده از دکمه سرآستین حتی در استایل های کژول روزمره شما به تیپ شما یک جذابیت خاصی می بخشد.

 

جالب است بخوانید  مهم ترین آیتم های مردانه برای شیک پوشی آقایان

رمز و رازهایی درباره ست کردن شلوار مردانه که کسی به شما نخواهد گفت!

مقاله قبلی

فرش ماشینی چگونه به رکن اصلی خانه ایرانی تبدیل شد؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اکسسوری