من استایل اشتباهات استایل

به طور کلی  همه افراد  دوست دارند خوشتیپ  و جذاب باشند و از چشم دیگران و خود ظاهری آراسته و مرتب داشته باشند.

اما بدیهی است برای خوشتیپ بودن نیاز است یک سری اصول و قواعد رعایت شود؛ که اگر این اصول در تیپ و استایل آقایان به خوبی رعایت نشود؛ نتیجه جالبی نخواهد داشت. اکثر آقایان به علت نداشتن دانش کافی برای پوشیدن لباس های مختلف با یکدیگر استایلشان دچار آسیب می شود. حال سوال اینجاست که چه کار هایی از انجام اشتباهات رایج در لباس پوشیدن و ست کردن لباس ها جلوگیری میکند؟

یک سری نکات ساده در ست کردن وجود دارد که، شاید تابحال به آن ها دقت نکرده باشید؛ اما باید گفت که رعایت این نکات تاثیر زیادی به روی سطح تیپ و استایل شما خواهد داشت. با من استایل همراه باشید.

کوتاه بودن یا بلند بودن بیش از حد اندازه آستین پیراهن یا کت

یکی از نکاتی که هنگام خرید یک کت یا پیراهن مردانه باید به آن توجه کنید قسمت آستین آن است. برخی از افراد در هنگام خرید یک کت یا پیراهن صرفا به قسمت یقه و نحوه ایستادن و سایز آن توجه می کنند. اما لازم اس که به اندازه طول آستین آن نیز اهمیت داد؛ زیرا اگر آستین یک پیراهن یا کت برای شما کوتاه باشد، به ظاهر آن کت برای شما کوچک به نظر خواهد رسید. اندازه استاندارد طول آستین یک پیراهن بایستی تا انتهای مچ دست باشد.

همچنِن اندازه ی اصولی بلندی آستین کت نیز بایستی تا انتهای مچ دست باشد؛ به طرزی که آستین پیراهنی که در زیر کت استفاده کرده اید؛ به صورت نیم سانت نمایان باشد.

اندازه استاندارد شلوار

اکثر شلوار های موجود در بازار به دلیل اینکه برای افراد مختلف با اندازه های مختلف تهیه شده اند، قد استانداردی ندارند که بایستی با مراجعه کردن به خیاط آن را تعمیر کرد. اندازه قد شلوار در ظاهر تیپ و استایل ما نقش بسیار مهمی را ایفا می کند که بایستی در اندازه گیری و انتخاب قد مناسب شلوار نسبت به کفشی که می پوشیم بسیار دقت کنیم. عموما یک شلوار با اندازه ی ارتفاع استاندارد باید با یک شکسته روی کفش بایستد.

بهترین راه کار برای جلوگیری از این قبیل اشتباهات که استایل ما را تحت تاثیر مخرب خود قرار میدهد شخصی دوزی است. یعنی که از یک خیاط بخواهیم برای ما شلوار بدوزد به جای اینکه شلواری غیر استاندارد بخریم و سپس مجبور به تعمیر آن باشیم.البته با تغییراتی که در دنیای مد و پوشاک ایجاد شده است، در بازار پوشاک آقایان شاهد شلوار هایی با مدلی که به اصطلاح به آن پاچه ۹۰ می گویند هستیم؛ که در این مدل شلوار ها پاچه ی شلوار به روی کفش نمی افتد و ارتفاع آن تا روی قوزک پا نیز می باشد.البته تنگی دم پای این نوع شلوار ها بایستی جذب باشد تا ظاهر جذاب آن حفظ شود؛ این نوع شلوار ها محبوبیت بسیاری در بین نوجوانان و جوانان نیز دارد.

کوچک یا بزرگ بودن سایز لباسی که به تن دارید.

بسیاری از آقایان در تلاشند که با پوشیدن پیراهن سایز بزرگ حجم چربی خود در شکم و پهلو یا اضافه وزن خود را پنهان کنند و لاغر تر به نظر برسند. اما ارگ جزو این دسته از آقایان هستید بهتر است بدانید که این روش برای کوچک تر نشان دادن سایز اندام کاملا اشتباه و غلط می باشد که در بین آقایان رواج بسیاری پیدا کرده است. علت آن هم این است که با این روش نه تنها شما لاغر تر به نظر نخواهید رسید بلکه ظاهری چاق تر و شلخته تر نیز خواهید داشت. از این رو بهتر است سعی کنید پیراهن یا تی شرت یا هر لباس دیگری که می خواهید انتخاب کنید سایز و فیت تن خود را بخرید و بپوشید تا ظاهر مردانه و تیپ جذاب شما حفظ شود.

اندازه ی بزرگ یک پیراهن در هنگام پوشیدن و فرو کردن به داخل شلوار باعث ایجاد چین و چروک در اطراف کمربند شما خواهد شد و ظاهری شلخته را به شما می دهد. همچنان تنگ بودن بیش از حد لباس باعث ایجاد ناراحتی در انجام امور روزمره خواهد شد. اندازه  استاندارد یک پیراهن در هنگام پوشیدن و قرار دادن داخل شلوار جای دو انگشت را داشته باشد که نه زیادی تنگ و نه زیادی گشاد به نظر برسد.

جالب است بخوانید  ژیله; آیتم خوش استایلی برای پاییز

۹ استایل متفاوت که برای آخرین روزهای تابستانی میتوانید روی آن ها حساب کنید!

مقاله قبلی

صنعت دام، طیور، آب‍‌زیان و کشاورزی؛ دومین صنعت قدرتمند در ایران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در استایل